Форми роботи і матеріали засідань методичних об’єднань у закладах дошкільної освіти.

Під час засідань методичних об’єднань педагоги аналізують свою діяльність, що сприяє вдосконаленню педагогічної майстерності, підвищенню фахового рівня та загальної обізнаності з багатьох питань. Заплануйте заходи, спрямовані на підвищення майстерності педагогів у розділі з методичної роботи щорічного перспективного плану роботи закладу дошкільної освіти.

Це можуть бути: семінари, семінари-практикуми

засідання круглого столу

консультації

відкриті покази різних видів роботи

участь у роботі районних методичних об’єднань.

Форма методичного об’єднання є однією з найефективніших.

Одним з основних завдань роботи методичного об’єднання є оптимізація роботи педагогів щодо реалізації змісту Базового компонента дошкільної освіти. Цей документ висуває низку вимог до педагога, зокрема вміння: постійно оновлювати, переоцінювати, вдосконалювати свою педагогічну діяльність усвідомлювати наукові засади та концептуальні положення педагогічної інноватики упроваджувати перспективний досвід колег у власну практичну діяльність. Наприклад, першочерговими завданнями методичного об’єднання для вихователів може бути: створення оптимальних умов для ефективної роботи педагогів відповідно до Базового компонента дошкільної освіти підвищення фахової компетентності педагогів формування практичних навичок роботи. Роботу методичного об’єднання проводьте відповідно до плану роботи на поточний навчальний рік. Засідання — щоквартально: у листопаді, лютому та квітні.

Форми та методи роботи на засіданні методичного об’єднання

Під час проведення засідання методичного об’єднання використовуйте як традиційні, так і нетрадиційні форми роботи, зокрема такі інтерактивні: робота в командах, у парах мікрофон броунівський рух мозковий штурм дискусія. Інтерактивна участь педагогів у засіданнях методичного об’єднання сприяє: підвищенню їхньої фахової компетентності вивченню, апробації та активному використанню сучасних освітніх технологій формуванню прагнення до самоосвіти, саморозвитку, усвідомленню власних професійні можливостей та професійну цінність усім учасникам педагогічної взаємодії. Для ефективної взаємодії з педагогами розробіть перспективний план діяльності методичного об’єднання, плани-конспекти кожного засідання та вправи до них.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1563-metodichne-obdnannya-vihovatelv
Кiлькiсть переглядiв: 672